آموزش بورس در گوگل

آموزش بورس

در سال 2020 یکی از بهترین فعالیت های آموزشی در ایران را می توانستید در زمینه آموزش بورس داشته باشید.

سالی که با افزایش چندصد درصدی ارزش سهام بورسی همراه بود و هر سرمایه گذاری بدون آموزش هم می توانست بطور متوسط از ابتدای اسفند 1398 تا پایان شهریور 1399 حداقل 500 درصد سود ببرد

اما به هرحال افراد متخصص و غیر متخصص هم بودند که با ایجاد سایت و کانال و پیج اینستاگرامی از این بازار درآمدی نصیب خودشان کردند.

نگاهی به کلیدواژه آموزش بورس در گوگل

اگر با استفاده از ابزار Google Trends نگاهی به میزان سرچ واژه آموزش بورس داشته باشم کاملا مشخص است که در زمانهایی که بازار بورس با سودآوری و رشد همراه شده است میزان جستجو برای آموزش بورس هم بیشتر شده و با کاهش شاخص بورس این جستجو هم کاهش پیدا کرده است.

آموزش بورس

این نمودار نشان میدهد که در هفته پایانی اردیبهشت که بازار اصلاح سهام داشته است، جستجو برای واژه آموزش بورس هم کاهش پیدا کرده و همزمان با اوج گرفتن مجدد شاخص جستجو افزایش پیدا کرده است.

و نهایتا با شروع منفی شدن شاخص از ابتدای ماه میلادی آگوست که برابر با 12 مرداد 1399 بود، جستجو  هم با ریزش سریع همراه بوده است.

این نمودار نشان میدهد که بازار آموزش به شدت به میزان درآمد یک کسب وکار دیگر بستگی دارد. به این معنا که با رونق گرفتن یک حوزه اقتصادی و درآمدی نیاز به آموزش های تخصصی برای آن صنعت هم افزایش می یابد و با کاهش درآمد آن صنعت، بازار آموزش در آن هم از رونق می افتد.

این مطلب را با دوستان خود اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *