دیجیتال مارکتینگ چیست؟

دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ چیست؟در این مطلب با زبانی ساده و روان به این سوال پاسخ می دهیم و شما با بهترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ آشنا می شوید و درصورتی که بخواهید از این ابزارهای درجهت سودآوری بیشتر کسب وکارتون استفاده کنید،سرنخهایی در این زمینه بدست می آورید.

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

در یک نگاه کلی ، بازاریابی فعالیتی است برای شناسایی و برآوردن نیازهای مشتری و این یک کار مهم در زمینه کسب و کار است ، زیرا تلاش های موفق بازاریابی می تواند منجر به ورود مشتری بیشتری به کسب وکار شود. چرخه بازاریابی سنتی شامل تجزیه و تحلیل روندهای بازار ، ترکیب محصول و فضای کسب و کار است. اگرچه بازاریابی ریشه عمیقی در تاریخ  تجارت داشته است ، بازاریابی دیجیتال یک فعالیت نسبتاً جدید است.

فراگیر شدن استفاده از ابزارهای الکترونیکی و هوشمند که به نام وسایل  دیجیتالی شناخته می شوند مانند  موبایل، کامپیوتر، تبلت، لپ تاپ باعث شده تا عرضه کنندگان کالاها و خدمات مختلف به فکر استفاده از آنها جهت معرفی محصول، جذب مشتری، برند سازی و فروش بیشتر در بازار باشند که به این شیوه بازاریابی دیجیتال مارکتینگ گفته می شود. به عبارت دیگر صاحب کسب و کار از طریق ابزارهای بازاریابی دیجیتال اقدام به معرفی محصولش به مشتریان کرده و تلاش می کند فروش خود را افزایش دهد.

در مجموع دیجیتال مارکتینگ را می توان استفاده از ابزارها و فناوری دیجیتالی در تبلیغات و بازاریابی تعریف کرد. البته برخی از دیجیتال مارکترهای معروف مانند نیل پتل(Neil Patel) دیجیتال مارکتینگ را استفاده از ابزارهای الکترونیک در بازاریابی تعریف می کنند که با این تعریف تبلیغات در رادیو هم دیجیتالی محسوب می شود و باید بین بازاریابی دیجیتالی آفلاین و آنلاین تفاوت گذاشت.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب این درس