پنج اصل مذاکره

ما بصورت روزانه و دائمی در حال مذاکره و گفتگو با یکدیگر هستیم.اعضای خانواده با همدیگر، همکاران اداره با هم، کسبه محل با مردم و در سطح بالاتر مدیران و کارکنان سازمان های مختلف با مراجعان و همچنین مسئولان یک کشور با همتایان خود در کشور دیگر درباره موضوعات مختلف مذاکره و گفتگو می کنند.داشتن مهارت های کلیدی برای انجام مذاکرات و آشنائی با اصول این کار می تواند موفقیت افراد را در این زمینه بدنبال داشته باشد.
مذاکره (Negotiation)عبارت است از تلاش یک فرد برای دستیابی به اهداف و برطرف نمودن نیازهایش . مذاکره یک چانه زنی است برای رسیدن به توافق و پیداکردن راه حلی برای مشکلات خود.
برای آنکه یک فرد یا گروه بتوانند احتمال موفقیت خود را در مذاکره افزایش بدهند لازم است تا اصول ذیل را در نظر بگیرند:

  • آماده بودن: قبل از اینکه روی صندلی خود بنشینید ، مطمئن شوید که دربارهنیاز های هر دو طرف و هریک از عواملی که می توانند بر مذاکره شما تأثیربگذارند اطلاعاتی در اختیار دارید.
  • متین بودن : مذاکره کنندگانی که عصبی می شوند و منفعلانه برخورد میکنند، نتیجه را می بازند. آنها که خونسرد و متین هستند، پیروز می شوند.
  • مشوّق بودن : این مسأله در دو چیز خلاصه می شود.بتوانید موقعیت خود را تشریح کنید و برای آن جلب حمایت کنید.
  •  مصرّ بودن : نه به این معنا که برای رسیدن به یک هدف جدال کنید.مگر اینکه تنها راه چاره شما این باشد.مصرّ بودن به معنای آن است که شما نباید با دیدن اولین علایم مخالفت و مقاومت، تسلیم شوید.
  • صبور بودن : اصرار بر سریعتر به نتیجه رسیدن مذاکرات می تواندموجب آن شود که شما بیش از حد، سازش کنید وبه موفقیت های ناچیزی دست یابید.

پنج اصل اساسی فوق و افزایش توانائی ومهارت در هر کدام از آنها میتواند بر افزایش احتمال موفقیت در مذاکرات تأثیر مثبت و فوق العاده ای داشته باشد.
نکته کلیدی دیگر آن است که همیشه دید گاه و نظر فرد یا گروه مقابل را به دقت بررسی کنید تا تفاوت بین نظر خود وآنهارا پیدا نمایید.
خواسته ها و نیاز های خود را مشخص کنید . واقعا” چه می خواهید؟طرف مقابل شما چه می خواهد؟آیا خواسته ها و نیاز های شما و طرف مقابل یکسان هستند یا متفاوت.
موفق باشید

این مطلب را با دوستان خود اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *