پنج اصل مذاکره

این مطلب را با دوستان خود اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

ما بصورت روزانه و دائمی در حال مذاکره و گفتگو با یکدیگر هستیم.اعضای خانواده با همدیگر، همکاران اداره با هم، کسبه محل با مردم و در سطح بالاتر مدیران و کارکنان سازمان های مختلف با مراجعان و همچنین مسئولان یک کشور با همتایان خود در کشور دیگر درباره موضوعات مختلف مذاکره و گفتگو می کنند.داشتن مهارت های کلیدی برای انجام مذاکرات و آشنائی با اصول این کار می تواند موفقیت افراد را در این زمینه بدنبال داشته باشد.
مذاکره (Negotiation)عبارت است از تلاش یک فرد برای دستیابی به اهداف و برطرف نمودن نیازهایش . مذاکره یک چانه زنی است برای رسیدن به توافق و پیداکردن راه حلی برای مشکلات خود.
برای آنکه یک فرد یا گروه بتوانند احتمال موفقیت خود را در مذاکره افزایش بدهند لازم است تا اصول ذیل را در نظر بگیرند:

  • آماده بودن: قبل از اینکه روی صندلی خود بنشینید ، مطمئن شوید که دربارهنیاز های هر دو طرف و هریک از عواملی که می توانند بر مذاکره شما تأثیربگذارند اطلاعاتی در اختیار دارید.
  • متین بودن : مذاکره کنندگانی که عصبی می شوند و منفعلانه برخورد میکنند، نتیجه را می بازند. آنها که خونسرد و متین هستند، پیروز می شوند.
  • مشوّق بودن : این مسأله در دو چیز خلاصه می شود.بتوانید موقعیت خود را تشریح کنید و برای آن جلب حمایت کنید.
  •  مصرّ بودن : نه به این معنا که برای رسیدن به یک هدف جدال کنید.مگر اینکه تنها راه چاره شما این باشد.مصرّ بودن به معنای آن است که شما نباید با دیدن اولین علایم مخالفت و مقاومت، تسلیم شوید.
  • صبور بودن : اصرار بر سریعتر به نتیجه رسیدن مذاکرات می تواندموجب آن شود که شما بیش از حد، سازش کنید وبه موفقیت های ناچیزی دست یابید.

پنج اصل اساسی فوق و افزایش توانائی ومهارت در هر کدام از آنها میتواند بر افزایش احتمال موفقیت در مذاکرات تأثیر مثبت و فوق العاده ای داشته باشد.
نکته کلیدی دیگر آن است که همیشه دید گاه و نظر فرد یا گروه مقابل را به دقت بررسی کنید تا تفاوت بین نظر خود وآنهارا پیدا نمایید.
خواسته ها و نیاز های خود را مشخص کنید . واقعا” چه می خواهید؟طرف مقابل شما چه می خواهد؟آیا خواسته ها و نیاز های شما و طرف مقابل یکسان هستند یا متفاوت.
موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *